Солона риба
ПрАТ «Чернигівриба» пропонує вашій увазі слабосолону вагову та фасовану під вакуумом рибну продукцію. Дана група солоних рибних продуктів представлена атлантичними, тихоокеанськими, біломорськими, каспійськими, азово-чорноморськими оселедцями, сардинами океанічними і дрібними оселедцевими.
Солоний оселедець є однією з найбільш популярних і улюблених рибних закусок. За способом обробки оселедець підрозділяють на жабрований, нерозділаний, напівпатрошений, обезголовлений, а також розділаний на тушку і шматочки. За ступенем солоності оселедець буває слабосолоним, среднесолоним і кріпкосолоним. За якістю оселедець поділяють на I-й і II-й сорт. Оселедець I-го сорту повинен мати не пожовклу і не потьмянілу чисту поверхню, соковиту, м’яку або злегка щільну консистенцію м’яса, нормальні запах і смак. Допускається оселедець з пошкодженими зябровими кришками, несуттєвими зривами шкіри, злегка луснутим черевцем, незначним, що легко усувається, пожовтінням на шкірі. У II-му сорті може мати місце потьм’яніла поверхня шкіри, невелике підшкірне пожовтіння, що не проникнуло в м’якоть, м’язові волокна можуть бути жорсткими або слабкими, але не в’ялими. Допускається присутність запаху трохи скислого жиру і кислуватий запах під зябровими кришками, пошкоджене черевце, однак без випадіння нутрощів.
Атлантичні і тихоокеанські оселедці ділять на жирні, що містять більше 12% жиру, і маложирні, з жирністю менше 12%. Решта солоних оселедців по жирності не поділяють. Найбільш смачними та цінними вважаються жирні слабосолоні тихоокеанські і атлантичні оселедці, що мають ніжну консистенцію м’яса, з характерним ароматом і приємним оселедцевим смаком. Серед азово-чорноморських оселедців виділяють дунайський і керченський, що мають найніжнішу консистенцію м’якоті.
До дрібних оселедцевих відносяться салака, оселедець івасі, тюлька, кілька, а з анчоусових – анчоус і хамса. Солять їх нерозділаними. За ступенем солоності оселедець івасі поділяють на слабосолоний і середньосолоний, а інші дрібні оселедцеві по міцності засолу бувають такими же, як і оселедець. Їх так само ділять за якістю на I-й і II-й сорт.
Солоні ставрида і скумбрія атлантичні поставляються на реалізацію обезголовленими і нерозділаними. За вмістом солі бувають слабосолоними і середньосолоними. За якістю рибу цієї асортиментної групи ділять на I-й і II-й сорт.
До групи солоних лососевих риб відносять солону сьомгу, а також сукупність далекосхідних лососів, до яких належать кета, горбуша, чавича та інші. М’ясо цих риб слабосолоне, з високим вмістом жиру, дуже ніжної консистенції, з гарним ароматом і смаком. Солять цю рибу сухим холодним засолом.
Для приготування маринованої риби використовують оселедець всіх видів, крім дрібних, а також океанічну ставриду, сайру, скумбрію. Для пряного посолу, крім вище перерахованих риб і дрібних оселедцевих, в хід йде салака, кілька, тюлька, хамса. При виготовленні риби пряного посолу крім кухонної солі застосовують також суміш різних прянощів і цукор, а для маринованої – ще й оцтову кислоту. Рибу мариновану і рибу пряного засолу на сорти не поділяють.